سه‌شنبه ۱٦ خرداد ۱۳۸٥ :: ۱۱:٥٢ ‎ب.ظ ::  نويسنده : نینا شاهرخی

به نام خدا

 

ساختمان راديو بي بلور در تورنتو

اين بنا در طبقه زيرين مركز منيو لايف واقع شده است. بي بلوركه به عنوان انباري براي آينده طراحي شده است زيربنايي معادل 1580 متر مربع دارد و شامل 8 اتاق صدا و نمايش فيلم ويدئويي تلويزيوني، بخش خدمات تكنيكي واتاق هاي كار و انبارها مي شود.

قاعده كلي آكوستيك عملي ديوارهاي غير موازي  در پلان و برش ها به عنوان اصل طراحي استفاده شده است. ديوارها و سطوح  اريب و سقف هاي  شيب دار به خلق حالتي از تجربه هاي متغير، پرسپكتيوهاي مداوم و غافلگيري ها كمك مي كند و فركانس هاي بم را دور مي كند. فضاها تغيير مي يابند و روي هم قرار مي گيرند و عمق و غنا به تركيب مي افزايند و غافلگيري و حس كشف  بازديدكنندگان را فرامي خوانند.

حالتهاي موجود فرصت هاي طراحي متفاوتي عرضه مي كند. ديوارها و ستون هايي با بتن كم ارزش كه نامنظم و بد منظرهستند، سند بلاست و محكم شده اند. بزرگترين چالش كاركردن اطراف يك مجموعه رشته مانندي از لوله هاي موجود بنا، كانال هاي آب و مجراي فاضلاب بود. بعضي از آنها بدون پوشش باقي ماند و باقي آنها بر روي سقفي شبكه اي  در بالا نشست كه احساسي از بلندي و فضا به بخش زيرزميني  بدون پنجره  مي داد. در طول ساخت و ساز مجموعه انبار براي تجارت باز بود.

 

 

 

 

 

 

 

 موضوع مطلب :


درباره وبلاگ
نینا شاهرخی

آرشيو وبلاگ
RSS Feed
قالب وبلاگ
گالری عکس
دریافت همین آهنگ