جمعه ۱٢ دی ۱۳۸٢ :: ۱٠:٥٢ ‎ب.ظ ::  نويسنده : نینا شاهرخی

با خود مي انديشيدم كه:«اي بابا هنوز كو تا آخر ترم. . .!» اما واقعيت چيز ديگريست!
يك بار ديگر بيم و اميد هاي آخر ترم و هنگام تحويل پروژه ها از راه رسيد و باز كج خلقي ها و . . . !(خوف و رجا)،(قبض و بسط)!!!
باز ژوژمان كارها و ديگر، شانست در اين كه كدام استاد تو را بهتر يادش باشد و كدام كار بهتر پرزانته شده باشد.(presentation)
و با خود مي انديشيدم كه عجب زود گذشت.. .!امروز از خانه همسايه شنيدم كسي مي خواند: عمر گران مي گذرد خواهي نخواهي!هر چند به لحن خواندن كسي كه مي خواند خنديدم اما حقيقت مي گفت.
چه كنيم كه در تحويل كارمان موفق باشيم؟
هر چند بنده در اين زمينه خيلي نمي توانم نظر بدهم ـ چراكه من هيچوقت نمره بالايي از ژوژمانها نگرفته ام و هرگز كارهايم آرشيو نشده است!‌ ـاما به عنوان كسي كه 9 ترم مشغول به تحصيل در اين رشته بوده است شايد بتوانم كمكي بكنم:(JUST KIDDING!)
1- اگر دوستان با معرفتي داريد كه در زمينه اي خاص تبحر دارند حتما از مهارتشان استفاده كنيد و البته قول كمك به آنها را هم فراموش نكنيد، معامله پاياپاي اولين چيزي است كه در اين زمينه بايد بياموزيد.( TO BARTER!)
2- در اين روزهاي پاياني حتما كارها را سريعا ببنديد و به خاطر داشته باشيد كه يك ده آباد به از صد شهر ويران.
3- كارها را حتما براي بار آخر هم كه شده به استاد مربوطه نشان دهيد و مطمئن باشيد كركسيون هاي پاياني نقش كليدي عجيبي در نمره پايان ترم شما بازي مي كنند.
4- صحبت هاي حاشيه اي را فراموش كنيد و تنها به كار خود بپردازيد .اگر شما هم مثل من خودتان كارهايتان را انجام مي دهيد و هيچوقت به اميد كمك ديگران نمي مانيد بايد بدانيد كه كار درست را شما انجام ميدهيد چرا كه در آينده در كار حرفه اي امكان وجود فرشته مهرباني كه كارهاي شما را بدون داشتن توقعي انجام دهد تقريبا نزديك به صفر است.اما مسلما كارها به كندي پيش خواهد رفت و اين را بايدهميشه پيش بيني كنيد.
5- تمام تلاش خود را بكنيد اما نهايت را خيلي جدي نگيريد. بدانيد كه زندگي شما خيلي ارزشمند تر از آنست كه بخاطر تحويل كار غش و ضعف كنيد و از زندگي معمولي و عادي فاصله بگيريد.
6- اين جمله اشتباه كه «حق به حق دار مي رسد » را كلا از ذهن خود پاك كنيد و به جاي آن اين جمله را جايگزين كنيد « نمره خوب به كسي مي رسد كه بيشتر از بقيه كمك داشته باشد و البته نمره خوب همان حق و آن فرد همان حق دار نخواهد بود!»

در هر صورت همه چيز در زندگي تجربه است ،راهي است كه بدانيم چه موقع بايد چه عكس العملي نشان داد.مهم ياد گيري است و بقيه همه ظواهر امر است .هر كسي خود بهتر مي داند كه در چه سطحي است و اين است كه ارزش دارد.مهم نيست ديگران چه بگويند.
اين تو هستي كه در قالب خودت بايد از زندگيت، كارت و هر آنچه در ارتباط با توست لذت ببري و استفاده كني.
با آرزوي موفقيت براي همه دوستان. . .موضوع مطلب :


درباره وبلاگ
نینا شاهرخی

آرشيو وبلاگ
RSS Feed
قالب وبلاگ
گالری عکس
دریافت همین آهنگ