جمعه ۳٠ فروردین ۱۳۸٧ :: ۱٠:٢۳ ‎ب.ظ ::  نويسنده : نینا شاهرخی

به نام خدا
امسال هم سایت آیگاه اقدام به برگزاری مسابقه وبلاگ نویسی معماری کرده است. برای دیدن جزئیات علاوه بر باکسی که در هنگام ورود می بینید می توانید به این آدرس مراجعه کنید.

 نوشته من درباره این جریان مسابقات وبلاگ نویسی معماری:

ما همواره در حال آزمودن و کسب تجربه ایم. وبلاگ ها و در پی آن وبلاگ نویسی حدود 6 سال است که به طور جدی وارد دنیای مجازی ایران شده اند. تقریبا مقارن با همین زمان بعضی از ما تصمیم گرفتیم که گوشه ای از این دنیای بسیار بزرگ را به نام خود ثبت کنیم و باز بعضی از همین بعضی از ما تصمیم گرفتیم فضای مجازی مان جایی باشد برای عرضه هر آنچه در دنیای واقعی شرایط حضورش نبود؛ آن چیزهایی که مدت ها آرزومندش بودیم و نبود و آن موضوعاتی که در جمع های حقیقی بی ارزش شمرده و با تمسخر یاد می شد و مهمتر از همه، ما در فضای کوچک اما نا محدود مجازیمان فعالیت هایی داشتیم که انجامش در دنیای واقعی مان  بسیار زمان بر و کند وتحت تاثیر قوانین دست و پا گیر روز مره بود. ما در بین آن بعضی ها وبلاگ نویسی هدف دار و آموزشی را برگزیدیم، چرا که به آنچه فرا می گرفتیم علاقمند بودیم؛ کمبودهایش را به خوبی می شناختیم و تعالی آن، پیشرفت خودمان محسوب  می شد. کسی کاری به کارمان نداشت و این قسمت اول ماجرا بود.

 تب وبلاگ نویسی بالا گرفت... اما به همان نسبت به تعداد ما افزوده نشد. خیلی ها در میانه راه بازماندند و خیلی ها بی وقفه با یک حس وظیفه شناسی عجیب که ناشی از عدم وجود جبر بر ادامه کار بود همچنان نوشتند و نوشتند و بعضی دیگر گاه قدم ها را کند کردند و با تردید بر ادامه کار آهسته تر جلو رفتند.

فروردین سال گذشته سایت آیگاه اقدام به بر گزاری اولین مسابقه جهت انتخاب محبوب ترین وبلاگ تخصصی معماری از دیدگاه بازدیدکنندگان کرد. انجام این مسابقه به ما گوشزد کرد که همه دیده می شویم.  حواشی و نتایج آن هر چه بود فهمیدیم که بازدیدکنندگان ثابت و گذری وبلاگ ما را بارها دیده و خوانده اند و این دقت نظر بیشتری را برای ادامه کار طلب می کرد. راحت بگوییم: حالا دیگر خیلی ها کار به کارمان داشتند!موضوع مطلب : خبر معماری


درباره وبلاگ
نینا شاهرخی

آرشيو وبلاگ
RSS Feed
قالب وبلاگ
گالری عکس
دریافت همین آهنگ