دوشنبه ٩ اردیبهشت ۱۳۸٧ :: ۸:٠۸ ‎ب.ظ ::  نويسنده : نینا شاهرخی

به نام خدا

 

اتفاق بسیار ساده شروع شد. هر کدام از ما که مثل هر روز به وبلاگمان سر می زدیم متوجه آمدن پیغام جدیدی شدیم که همه نویسنده اش را به خوبی لا اقل در دنیای مجازی می شناختیم. پیغام ساده و روان بود و البته حس کنجکاوی را بر می انگیخت:

 

...گرامی، شما به یک ضیافت دعوت شده اید .تشریف بیاورید...

 

و این شروع ماجرا بود. شروعی که بی شک ادامه اش را مدیون یک اسم و همین پیام ساده بود.

 استاد کوروش رفیعی، و دانش آموختگان معماری محمدرضا شیرازی از آلمان، الدوز فضلعلی و آرش پور اسماعیل از تبریز، مرتضی میر غلامی از استرالیا و نصیر زرین پناه از اتریش هر یک پس از دیگری میزبان این ضیافت بودند. اتفاق ضیافت از موضوع ساده اما بحث برانگیز خانه شروع شد و پس از آن موضوعات خلاقیت و معماری، آموزش معماری، خیابان و از فضا به ترتیب مطرح شدند. استقبال ها آغاز شد. رادیو زمانه به انعکاس خبر پرداخت. بسیاری از وبلاگ های معماری یک یا چند پست خود را به این موضوع اختصاص دادند. نقد هایی مغرضانه ( از دید من ) به روند و شکل ماجرا شد... اما ضیافت ها همچنان ادامه داشت.برای نوشتن این پست دنبال ارائه دادن آماری بودم تا بتوان به این اتفاق از زوایای دیگری هم نگریست. متاسفانه در پی خداحافظی وبلاگ اثر از دنیای مجازی گویا باید خاطره اولین ضیافت را برای همیشه در خاطره ها ثبت کرد و استناد مستقیم به آن ممکن نیست. اما در مورد آمار شرکت کنندگان از انتها به ابتدا باید گفت در ضیافت پنجم 16 نفر، ضیافت چهارم 29 نفر، ضیافت سوم 34 نفر، ضیافت دوم 23 نفر و در ضیافت اول 32 نفر شرکت داشته اند... ادامه دارد

نکته۱: دقت بسیار و زمان بسیاری برای دقیق بودن آمار صرف شده است بنابراین اگر مغایرتی با اصل آن وجود دارد لطفا مرا مطلع کنید.

نکته۲: پست ضیافت معماری، یک اتفاق بی نظیر طی ۲ یا ۳ یادداشت دیگر به پایان خواهد رسید.موضوع مطلب : حاشیه معماری


درباره وبلاگ
نینا شاهرخی

آرشيو وبلاگ
RSS Feed
قالب وبلاگ
گالری عکس
دریافت همین آهنگ