جمعه ٢٤ خرداد ۱۳۸٧ :: ۱٢:۱٦ ‎ب.ظ ::  نويسنده : نینا شاهرخی

به نام خدا

دیشب در برنامه هفت اقلیم که مهندس اعطا کارشناس آن است درباره مسابقه وبلاگ های معماری صحبت شد و چه خوب که در این میان نامی هم از اتفاق ضیافت برده شد.

مهندس اعطا در سایت خود نوشته است:

جمعه ۲۴ خرداد ۸۷

  توکا و بقیه ی دوستان

دیدیم بد نیست یک برنامه رادیو، درباره مسابقه ی وبلاگ نویسی معماری حرف برنیم ، امروز. اول با نینا شاهرخی یک مشورتی کردم و اطلاعاتی گرفتم که ببینم قضیه از چه قرار بوده؛ خودم توی این دو مسابقه وبلاگ نویسی شرکت نکرده بودم. اهلش نبودم راستش؛ اما پیگیری اخبارش جالب بود به هر حال. زنگ زددم به چند نفر، از برگزار کننده شروع کردم؛ از ایمان بستامی. گفتم امروز می خواهیم راجع به این موضوع حرف بزنیم. بعد داورها؛ با کوروش رفیعی صحبت کردم، . با کمال یوسف پور( که صداش بدجور گرفته بود و بی خیال مصاحبه با او شدم) و حمید فریدونی . شماره ی توکا نیستانی را می خواستم و کسی نداشت. اس ام اس زدم به یکی از دوستان روزنامه ی مرحوم (شرق عزیز)؛ گفت از فلانی (باز هم از همکاران شرق عزیز) بگیر. دم دست نداشت؛ پیدا کرد و برایم فرستاد. همزمان به کورش رفیعی هم گفته بودم شماره توکا را دارد یا نه. نداشت اما گفت گیر می آورد بهم می دهد. دوست روزنامه ی شرق شماره را اس ام اس کرد. بعد کوروش عزیز زنگ زد؛ تشکر کردم گفتم پیدا کردم. می خواستم زنگ بزنم به توکا ...

و اما ادامه ی ماجرا ...
با این توکایی که توی وبلاگش خیلی تلخ و بد اخلاق به نظر می آید و از طرفی کاریکاتوریست است و بالاخره با طنز و اینها سر و کار دارد؛ آدم می ماند چطوری باهاش حرف بزند. من که مانده بودم! زنگ زدم و معرفی کردم و مرا هم می شناخت و این شروع خوبی بود! دو سه دقیقه از گفتگوی ما نگذشته بود که هر دو شروع کردیم به قهقهه های بلند بلند و بهانه اش هم سریع بابت آن بهانه ی آشنایی قبلی مان پیدا شده بود و گفتگوی بامزه ای بود.

القصه ...
برنامه را با یک گفتگوی ناکام با ایمان بستامی (موبایلش آنتن نمی داد و قطع شد ) و سه گفتگوی کام (یا دات کام؛ ناکام را هم یحتمل می شود گفت نات کام) ! ( با توکای عزیز، اولدوز فضلعلی و حمید فریدونی) انجام دادیم و چه برنامه ی خوبی شد؛ من که خیلی راضی بودم و خیلی حس خوبی داشتم از اول تا آخر برنامه.

توکا چی گفت؛ ما چی گفتیم
به توکا گفتم تو سالهاست کاریکاتوریستی، معمار هم هستی، اخیرا وبلاگ هم می نویسی و حالا داور مسابقه هم شده ای ...
توکا ضمن صحبت هاش گفت من توی همه ی این کارها هستم و توی همه آدم متوسطی هستم.
بهش گفتم از اتاق فرمان به ما اطلاع داده اند که اتفاقا آدم متوسطی نیستی و ما اینجا همه دوستت داریم!
بعد، حمید فریدونی هم گفت، اتفاقا منم با اتاق فرمان شما موافقم.

حالا چی؟
من بین گفتگوها و توی مقدمه، تحلیل های خودم را راجع به وبلاگ می گفتم. خیلی هم پر شور و حرارت تر از همیشه! سردبیر به شوخی گفت بابا خیلی کارتون درسته! خوبه راجع به وبلاگ دارید حرف می زنید. آخر برنامه، سردبیر خیلی خوشش آمده بود، پیشنهاد کرد هر هفته یک وبلاگ را معرفی کنیم؛ شاید هم گفتگوی گوتاهی با نویسنده اش انجام بدهیم.

 

---------------------------------------------------------

نکته١: خوشبختانه قبل از برنامه اخبار ساعت ٧ بود و من بر خلاف انتظار توانستم برنامه را گوش و ضبط کنم.

نکته٢: حجم نزدیک به ١ ساعت برنامه را با حذف آهنگ ها و کانورت کردن آن به آت پوت ٢۴kbpsتا ٧.٨ مگ کاهش داده ام. اما این مقدار بازهم برای من و کسانی که مانند من همچنان به سیستم سنتی دیال آپ وفادارند مقدار زیادیست. در هر حال دارم فایل را آپلود می کنم و به محض اتمام آن آدرس فایل را اعلام خواهم کرد.

نکته۲+۱: هر چقدر تلاش کردم بعد از ۱ ساعت و نیم آپلود فایل پیغام خطا ظاهر می شد. بنابراین به توصیه آقای زرین پناه فایل را ایمیل کردم هم برای داوران، هم آقای بستامی، و خود آقای اعطا به اضافه آقای زرین پناه با ذکر ارسال ایشان به چند نفر دیگر از دوستان که حدس می زدم مایل به شنیدن باشند. اگر فایل آدرس اینترنتی پیدا کرد(!) حتما در همین یادداشت آن را قرار خواهم داد.

نکته٣: من هم درست مثل مهندس اعطا در زمان پخش برنامه حس بسیار خوبی داشتم و خوشحالم که به این جریان از یک دید معمارانه نگاه شد و در رسانه ای که بی شک گسترده ترین و مردمی ترین آنهاست منعکس شد.

نکته پایانی: برای گرفتن فایل اینجا را کلیک کنید. با تشکر از آقای زرین پناه برای آپلود کردن فایل. فایل را پس از دانلود با winrar باز کنید.

 

 

 

 موضوع مطلب : دنیای معماران / خبر معماری / روزمره


درباره وبلاگ
نینا شاهرخی

آرشيو وبلاگ
RSS Feed
قالب وبلاگ
گالری عکس
دریافت همین آهنگ