یکشنبه ٢٤ آبان ۱۳۸۸ :: ۸:٤٦ ‎ق.ظ ::  نويسنده : نینا شاهرخی

به نام خدا

من اصلا با این موضوع که بعضی از ما ها برای کسب درآمد خیلی تلاش می کنیم مشکلی ندارم، ایده های خلاقانه در این زمینه را مثل همه آدم ها می پسندم. اما به خاطر خدا بیایید و این لقمه های حاضر و آماده را در اختیار دانشجو ها قرار ندهید که با این اوصاف دیگر نامش دانشجو نیست و چه بسا دانشخرنده ( که صفت فاعلی مرکب مرخمش می شود دانشخر) است. همه ما که معماری خوانده ایم در مقوله ارائه کار همیشه افراد یا گروه هایی را دیده ایم که در ازای دریافت مبلغی و یا در عالم دوستی(!) بخشی از ارائه کارهای یک پروژه تحصیلی را متحمل می شوند و خوب اصلا هم در رشته ما اشکالی ندارد. مثلا وقتی شما یک ایده فوق العاده دارید و یک کار عالی طراحی کرده اید اما با بعضی و یا هیچکدام از نرم افزار های ارائه کار آشنایی ندارید که نباید بگذارید این ایده معمارانه تان به پای ندانسته هایتان بسوزد؟ اینجاست که یک کار بلد می آید و به شما تا حد ممکن کمک می کند. اما واقعا ته ته دل آدم می سوزد وقتی وبلاگ ها یا سایت هایی را می بینی که:

به پروژه طراحی فنی احتیاح دارید؟

اگر تا تحویل پروژه تان فقط یک روز فرصت باقیست ، کافیست با ما تماس بگیرید.

با قیمتی مناسب پروژه مورد نظرتان را با پیک دریافت خواهید کرد!

 

هزینه پروژه به صورت پلات (پرینت قطع بزرگ)  از پنجاه تا صد و پنجاه هزار تومان خواهد بود.

کار شما میتواند دستی نیز تحویل شما داده شده و حتی راندو شود!

 

با ما تماس بگیرید!

نمی دانم به کدام سمت و جهت داریم می رویم. خود من با توجه به اینکه از سال 82 وبلاگ معماری داشته ام همیشه ایمیل هایی دارم که دانشجوهای معماری برایم می فرستند. همیشه هم تا جایی که بشود و دانشش را داشته باشم کمکشان می کنم اما متاسفانه می بینم نسل جدید دانشجو ها به شدت به این پروژه های حاضر و آماده عادت کرده اند و حتی ترجمه یک متن خیلی ساده هم از حوصله شان خارج است. چند وقت پیش ایمیلی داشتم که پلان یک بنا را در ایران از من می خواست. من با یک سرچ کاملا معمولی پیدایش کردم و پاسخ ایمیل را دادم اما بعد فکر کردم یعنی آن دانشجو حتی یکبار هم با نام بنا سرچ نکرده؟!

       Photo credit: tombaky

 

نمی خواهم حالا که 2 سال است فارغ التحصیل شده ام از موضع بالاتر صحبت کنم اما بیایید به خاطر خدا هم که شده دست از خرید پروژه های آماده بردارید. باور کنید لذت یک نمره 13 که خودتان تمام کارهایش را انجام داده اید نه تنها از نمره 18 پروژه آماده بیشتر است که در دراز مدت هم در بهبود طراحی هایتان بیشتر خودش را نشان خواهد داد.

---------------------------------------------------------

نکته1: یادم می آید همکلاسی ای داشتیم که همیشه گروه بزرگی از سال بالایی ها و فارغ التحصیل ها در ارائه و طراحی و ... ساپورتش می کردند و بالطبع همیشه نمرات بسیار بالایی می گرفت. یکبار برای یکی از طرح ها گروه گروه شده بودیم و هر گروه باید  موضوعی را در رابطه با طرح آن ترم کنفرانس می داد. نوبت این همکلاسی که شد ( که مسلما به خاطر نمراتی که تا بحال گرفته بود این توهم برای خودش هم ایجاد شده بود که حتما خبریست!) شروع کرد به از رو خواندن مطالبی که معلوم بود 5 دقیقه قبل از کنفرانس دستش داده بودند. ارائه وحشتناکی داشت و بدتر از آن پاسخ های نامربوطش به سئوالات بچه ها بود. من واقعا بعد از آن روز به نمرات 15 و 14 طرح هایی که همیشه خودم برایشان وقت می گذاشتم افتخار می کردم چون اگر کسی از من توضیحی می خواست می توانستم دیدگاهم را از سیر تا پیاز برایش توضیح بدهم ولو اینکه ایده من از ب بسم ا... مشکل داشته باشد؛ کار خودم بود و من خوب می شناختمش.

نکته 2: به کجا چنین شتابان...

به کجا چنین شتابان ؟

گون از نسیم پرسید

دل من گرفته زینجا

هوس سفر نداری

ز غبار این بیابان ؟

 همه آرزویم اما

 چه کنم که بسته پایم

به کجا چنین شتابان ؟

به هر آن کجا که باشد به جز این سرا سرایم

سفرت به خیر !‌ اما تو و دوستی خدا را

چو از این کویر وحشت به سلامتی گذشتی

به شکوفه ها به باران

 برسان سلام ما راموضوع مطلب : روزمره / دنیای معماران


درباره وبلاگ
نینا شاهرخی

آرشيو وبلاگ
RSS Feed
قالب وبلاگ
گالری عکس
دریافت همین آهنگ