شنبه ٢۱ فروردین ۱۳۸٩ :: ۱٢:٢٩ ‎ب.ظ ::  نويسنده : نینا شاهرخی

به نام خدا

شهر اهواز دو  خیابان ( یا در واقع بولوار) دارد که به موازات رود کارون کشیده شده اند به نام جاده ساحلی. یک دسترسی سریع و تقریبا کم تقاطع برای کسانی که قصد رفتن به جایی را دارند که رسیدن به آن از راه های معمول با توجه به نابسامانی ترافیکی اهواز مدت بسیار بیشتری طول خواهد کشید. جاده ساحلی با توجه به موقعیت ممتاز و دید باز و گسترده ای که دارد می تواند برای اهواز تبدیل به یک مشخصه بشود.

مکان: اهواز -جاده ساحلی

از حدود چند ماه پیش شاهد تغییراتی در سطح شهر بودیم که برای اهواز شهری که دارد کلانشهر می شود و یا شده ولی بسیار با استانداردهای اولیه فاصله دارد، نقطه امید بود. اگر شما در شهرتان سازمانی با این اسم ( زیبا سازی ) ندارید و نمی دانید چه جور سازمانی است پس نوشته زیر را که از خود سایت زیبا سازی اهواز برداشت شده است بخوانید:

"سازمان زیباسازی شهرداری اهواز در اجرای وظایف قانونی منبعث از قانون شهردرای قانون مذکور و قانون تشکیلات وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران مصوب 1/3/75 و همچنین ماده یک قانون نوسازی و عمران شهری سازمان زیبازی و بهسازی محیط شهری شهرداری اهواز مورخ 26/12/87  تاسیس گردیده است .

 این سازمان دارای شخصیت حقوقی و استقلال مالی است و طبق مقررات این اساسنامه به صورت خودگردان و خود کفا اداره  می شود.مدت فعالیت سازمان در صورت خود کفائی نامحدود است .همچنین مرکز اصلی سازمان شهر اهواز می باشد.محدوده عمل سازمان شهر اهواز و حوزه شهری آن خواهد بود .

این سازمان در راستای زیباسازی و بهسازی فضاهای شهری درجهت بالابردن نشاط و شادابی و بهداشت روانی شهروندان درراستای ایجاد شهرسالم و همچنین افزایش بهره وری و بالابردن بهره وری تأسیسات و تجهیزات عمومی شهر و ایجاد زمینه های استفاده مطلوب و بهینه از تاسیسات مذکور نظیر پارکها ، میادین ، باغهای عمومی ، باغ کودکان ، پارکینگ ها ، مستحدثات و نظایر آن به منظور افزایش رفاه عمومی .

مدیریت ، سیاست گذاری و هدایت کلیه فعالیتهای زیباسازی و بهسازی محیط شهری و اداره کلیه امور رفاهی ، تفریحی و فراغتی درقالب وظایف قانونی شهرداری درشهر اهواز و طراحی و توسعه فضاها و تاسیسات و تسهیلات آن و کمک به ارتقاء سطح فرهنگ شهرنشینی و ضوابط و معیارهای مربوط به زندگی شهری و آموزش عمومی ضوابط شهرنشینی و تمهید امکانات لازم به منظور جلب و جذب شهروندان به فعالیتهای فوق جهت دستیابی و نقش پذیری در ایجاد فضاهای سالم شهری .پذیرای ایده و طرح های ایده ال شما نیز میباشد .جهت همکاری در بررسی و تهیه طرح تشکیلاتی ، آئین نامه مالی و معاملاتی و سایر آئین نامه های داخلی سازمان با پیشنهاد اصلاح و تغییرات درآن به هیأت مدیره میسر میگردد .همچنین انجام کلیه معاملات و انعقاد و مبادله قراردادهای مالی و فنی مصوب هیأت مدیره با رعایت مقررات و آئین نامه های مالی و معاملاتی مصوب سازمان میباشد ."

ماجرا از آنجایی شروع شد که دیدیم نماهای صلب جاده ساحلی را داربست زده اند و عده ای هم شبانه روزی مشغول کارند. نقاشی های دیواری آغاز شد. یک نقاشی ، دو نقاشی... ذوق زده شده بودیم و هر بار که از جاده ساحلی عبور می کردیم سعی داشتیم حدس بزنیم که نتیجه نهایی چه خواهد بود. هنوز داربست یک بنا جمع نشده داربست نمای کناری علم می شد! اما حیف که افراط هم همچون تفریط ویرانگر است.

 حالا جاده ساحلی ای که این قابلیت را داشت به مدد یک تفکر خلاق و یک گروه زبده و با تجربه، اهواز را از خطر تبدیل شدن به شهری بدون هویت نجات دهد، جمعه بازاری شده است شلوغ و درهم که اگر احتمالا گذارت به آن بیفتد بدون توجه به نقاشی های سورئال و یا به شدت (!) رئالش سرت را پایین می اندازی تا به مقصد برسی.

لطفا یک نفر جاده ساحلی را نجات دهد.

زیبا سازی با اهواز چه می کنی؟

مکان: اهواز- جاده ساحلی- ١۴ اسفند ٨٨موضوع مطلب : روزمره


درباره وبلاگ
نینا شاهرخی

آرشيو وبلاگ
RSS Feed
قالب وبلاگ
گالری عکس
دریافت همین آهنگ