جمعه ٢٥ تیر ۱۳۸٩ :: ٧:٢٤ ‎ب.ظ ::  نويسنده : نینا شاهرخی

به نام خدا

در یکی از چند یادداشت پیش از تاتیانا بیلبائو معمار مکزیکی و کارهایش گفته بودم. بالاخره فرصتی دست داد تا از یکی از کارهای او بنویسم:

پارک بیوتکتولوژیکال دانشگاه کولیاکان:

 

شرکت معماری مکزیکی تاتیانا بیلبائو ساختمانی در دانشگاهی در ایالت سینولای مکزیک با الهام از یک درخت طراحی کرده است.

 

 

 

این بنا که ساختمان پارک بیوتکنولوژیکال نامگذاری شده، یک سازه 6 طبقه است که محلی برای مطالعات آکادمیک و تحقیقات در مورد تکنولوژی های جدید در زمینه کشاورزی خواهد بود. این پروژه 8000 متر مربع از محوطه دانشگاه Tecnológico de Monterrey، بزرگترین دانشگاه خصوصی در مکزیکو را پوشش خواهد داد.

 در طرح این بنا با استفاده از دیوارهای شیشه ای و شبکه های طرح دار، مستطیل هایی  شکل گرفته اند که یکدیگر را قطع می کنند و اینطور به نظر می رسد که یکی یکی روی هم چیده شده اند. ایده این بنا از روی یک درخت در حال رشد گرفته شده است. بخش های  آموزش در پایین ترین طبقه (ریشه) برگزار خواهد شد در حالیکه طبقات بالاتر (شاخه ها) محلی برای  برنامه های دیگر خواهد بود.

 

توضیحات معماران در مورد این بنا:

پردیس دانشگاهی کولیاکان دانشگاه Tecnológico de Monterrey ، یکی از پردیس های بزرگترین سیستم دانشگاهی خصوصی ملی در مکزیکو است که وظیفه طراحی یک پارک بیوتکنولوژیکال جدید که به عنوان اتصالی بین محیط آکادمیک و کاری  در ایالت سینولا باشد به ما محول شد. این ایالت در مکزیک از روی  محصولات کشاورزی اش معروف است، به همین خاطر دانشگاه ساختمانی خواسته بود که تحقیقات دانشگاهی و کارهای دانشجویی را یکجا جمع کند و با پیشرفت تکنولوژی های جدید در زندگی حرفه ای فضایی برای همکاری ایجاد نماید.

-----------------------------------------------

منبع: سایت دیزین دات کام

 موضوع مطلب : معماری امروز


درباره وبلاگ
نینا شاهرخی

آرشيو وبلاگ
RSS Feed
قالب وبلاگ
گالری عکس
دریافت همین آهنگ