مسابقه مكاني براي نوشيدن قهوه: از ابتدا تا انتها

 به نام خدا

 

3 پروژه برتر مسابقه محلي براي نوشيدن قهوه كه اسپرسو با همكاري ايلي كافه و حمايت داموس  مطرح كرده بود، انتخاب شدند. نوآوري و داشتن زمينه اي فرهنگي از موضوعات مورد نظر هيئت ژوري بود.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

چنين فضاهايي در دنياي امروز چگونه اند؟ ايلي كافه و داموس پاسخ به اين سئوال را بر عهده هنرمندان، طراحان و معماران جوان زير 35 سال گذاشته بود. فضاي مورد نظر برگزار كنندگان مسابقه ، محلي براي استراحت و گفتگو در زندگي شهري معاصر بود. تا انتهاي مهلت ارسال آثار 704 پروژه دريافت شده بود كه تقريبا نيمي از آنها از كشورهاي خارجي(350 پروژه) و نيمي ديگر از ايتاليا بود(354 پروژه). در بازنگري اوليه 14 پروژه انتخاب شدند و در مراحل بعدي 3 پروژه به عنوان طرح هاي برتر و 3 پروژه به عنوان طرح هاي شايسته تقدير انتخاب شدند. قضاوت پروژه ها را گروهي حرفه اي و كارآمد بر عهه داشتند و همين امر سبب شده بود كه طرح ها از زواياي مختلفي بررسي شوند.

 

 

جايزه اول: استراحت درجنبش (كشور شيلي) Mauricio Bruna Fruns (with Alejandro Antonio Gandarillas Fernández, Pablo Javier Muñoz Bahamonde and Juan Pablo Vargas)

پلكاني متحرك به عنوان ماشين قهوه و دستگاهي هنري. قهوه در ابتداي سوار شدن به پلكان متحرك سرو مي شود و زمان يكه براي به بالا رسيدن پلكان صرف مي شود مي تواند براي نوشيدن آن و نگاهي به نمايشگاهي هنري استفاده شود. در بالاي پلكان متحرك فنجان در دستگاه تبديل انداخته مي شود كه آن را پرس و تبديل به بك بليط براي نمايشگاهي يا يك شو و يا يك كارت پستال مي كند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جايزه دوم: فوندو كافي ( كشور ايتاليا)

Matteo Fioravanti (with Giacomo Fioravanti, Iacopo

 Frassanito, Nicola Jannucci)

تبديل نوشيدن قهوه به مراسمي پايان ناپذير حتي زماني كه به اتمام برسد. اهداف  اين پروژه گسترش شبكه اي براي اطمينان يافتن از اين بود كه زمين هاي قهوه همگي از اطراف شهر جمع شده اند و در مكاني كه گياهان در حال رشد هستند تجمع كرده اند. در اين روش سنت خويشاوندي استفاده از زمين هاي قهوه براي به بار اوردن گياه مد نظر قرار داشت.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جايزه سوم: فرش قهوه( كشور هلند) Frederica Rijkenberg (with Sander Vedder)

محل قهوه با فرش قرمز بزرگي روي زمين تعريف شده است. جايي كه ميز و صندلي مانند امواج طبيعي روي فرش هستند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جايزه ويژه: كافي رله تيوو (كشور ايتاليا) Eugenio Gargioni (with Paola Traversa)

مكان مورد نظر بوسيله شيئي شفاف و كاربرد آن  تعريف شده است.تنها عنصر قابل دسترسي صندوق مجموعه است. ميز شفاف قهوه يك مدول است كه تكثير مي شود، كنار يكديگر قرار مي گيرد و فضا را تقسيم مي كند. رديف هاي نازك فلزي آن مانند اجزاء مانع مانند عمل مي كنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جايزه ويژه : ناتورال منته ايلي (كشور ايتاليا)

 Giacomo Palmieri (with Silvia Dall’Ara, Chiara Grandini, Davide Vason, Paola Vita)

اين طرح  با يك سايه بان براي تجديد قوا تعريف شده است. سايه باني كه مي تواند همه جا قرار بگيرد. پوسته آن با تخته چوبهاي ساده تعريف شده و گلهاي شمعداني كه فصل به فصل تغيير رنگ مي دهند. اين سايه بان جايي است كه به سادگي مي توان بر روي نيمكتي نشست و استراحت كرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جايزه ويژه: سلف سرويس ايلي ( كشور بلژيك) Thomas Lommee

مجموعه اي سلف سرويس كه با وسايلي خاص مجهز شده است: خودكار، كاغذ، پرينتر، سي دي هاي موسيقي و ... تمام چيزهايي كه براي كار كردن و گذران وقت نياز داريد. پيشخوان در اين طرح تبديل مي شود به ميزي كه شما مي توانيد بر روي آن كار كنيد و فعاليت هاي مختلفي انجام دهيد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

/ 0 نظر / 7 بازدید