What is Haven? هون چیست؟

به نام خدا

هون، یک پناهگاه فوری برای امدادرسانی به بازماندگان بلایای طبیعی و یا مردم جنگ زده است. هون یک سیستم پناهگاه موقت است که برای سهولت حمل و نقل می تواند تا شود و روی یکدیگر چیده شود. در مقایسه با خیمه های سنتی، هون سبک تر است، جای کمتری می گیرد و پوشش حفاظتی بهتری دارد. پوشش های نرم قابل جابجایی در انتهای آن می تواند همانند یک تهویه برای استفاده کنندگان باشد و با اینکه مانند یک خیمه کوچک به نظر می رسد اما استفاده کنندگان در آن احساس راحتی بیشتری می کنند. 

وجه داخلی آن فضای مناسبی برای نشستن فراهم کرده است. سطحی کشویی می تواند یک فرد دیگر را هم در خیمه جا بدهد و یا فضایی اضافی برای یک تعلق به یک نفر مهیا کند. یک سیستم ساده نمایشی تعداد افراد خیمه و همچنین تعداد نوزادان و یا افراد مجروح را نشان می دهد. این سیستم ساده به ساماندهی افراد نیازمند کمک در گروه های بزرگ کمک بسیاری می کند.

افراد جنگ زده یا آسیب دیده در بلایای طبیعی بیش از هر زمان به ارتباط با دنیای بیرون نیاز دارند. به همین منظور یک پانل خورشیدی برای ساکنین برق فراهم می کند تا از وسایل الکترونیکی برای زنگ زدن، ایمیل فرستادن، وبلاگ نویسی و مستند سازی در جائیکه اینفرا استراکچرهای ارتباطی موجود باشند. 

 

/ 0 نظر / 59 بازدید