وقتی FOA به دو گروه معماری مستقل تبدیل می شود

به نام خدا

گروه معماری اف او ای Foreign Offline Architect رسما فعالیت های خود را متوقف کرد و شرکای سابق هر یک گروه جدید را پایه گذاری کردند.

این گروه 16 سال پیش شکل گرفته بود ولی اکنون به دلیل جدا شدن زوج پایه گذار از هم به دو تشکیلات مستقل منفک شده است. بر اساس پیغامی که FOA در آوریل منتشر کرده است تمامی پروژه های قبلی این گروه تا اتمام کامل ادامه دارد و افرادی که مشغول به فعالیت در این مجموعه بودند نیز به دو گروه مجزا تبدیل خواهند شد.

فرشید موسوی گروه جدید خود را با نام فرشید موسوی آرکیتکچر در منطقه Shoreditch در شرق لندن ثبت کرده است. پروژه های جدید وی در این شرکت موزه هنرهای معاصر کلولند در اهایو و موزه قرآن در تهران است. فرشید موسوی که متولد ایران است گفته : تاسیس FMA Farshid Moussavi Architectureیک گام بزرگ بوده است و می خواهم از تمام کارمندان و کارفرمایانم به خاطر حمایتشان تشکر کنم. ما پروژه های بسیار جالبی برای کار کردن داریم و بسیار نسبت به آینده  خوش بین هستیم.


همسر سابق او آلخاندرو زائرو پولو نیز شرکت جدید خود را با نام  AZPA Limited به ثبت رسانده است.

از معروفترین کارهای گروه FOA می توان به پایانه دریایی یوکوهاما در ژاپن و  فروشگاه جان لیوایز در Leicester  و همچنین کالج جدید راونس برگ در جنوب شرقی لندن اشاره کرد.

/ 0 نظر / 92 بازدید