Chapel in Valleacerón

به نام خدا

کلیسای کوچک در Valleacerón کاری از گروه معماری اسپانیایی S-M.A.O است که از تا (فولد) های هندسی (Fold) به وجود آمده است که در ارتباط با محیط اطراف و فضاهای آن هستند.

ایده قرار دادن و مرتبط کردن مجموعه ای از عناصر در محیط باز-اقامت، نمازخانه، غرفه کاوش و محل اقامت نگهبان ها- به این پروژه اهمیت دو گانه ای می داد: بر اساس رابطه نزدیک بین لنداسکیپ، عناصر و مسیر- بین فضا و عناصر، هر آیتم باید پاسخ متفاوتی با ارزش متفاوت فراهم کند، از سمبلیک ترین فضاها تا آرام ترین و خصوصی ترین آنها. چیزی که می توانست ریسمانی برای اتصال این اجزا باشد کانسپت تا (فولد) بود: تا کردن به عنوان مولدی پنهان فضاهای مختلف.

این کلیسا بر اساس مطالعات و کار با دست روی  یک حجم مکعب مانند تکمیل شد. طراحی آن بی شائبه است و در آن از نورپردازی های مصنوعی بسیار کم استفاده شدده است. ارتباط فضایی داخل و خارج بنا تمرکز و معنای آن را مشخص می کند. تنها یک صلیب و یک تصویر در نقطه مرکزی بنا بر جنبه سمبلیک بودن آن تاکید می کند.

 

Project title: Chapel in Valleacerón

Location: Almadén, Ciudad Real. Spain.
Construction starting date: 2000
Construction finish date: 2001
Client: Particular
Photographer: Hisao Suzuki

The Architect/ The studio: S-M.A.O. Sancho-Madridejos Architecture Office
Principal Architects: Sol Madridejos & Juan Carlos Sancho
Assistant – Technical Architect: Martín Pozuelo
Project Leader: Luis Renedo
Study Collaborators: Luis Renedo, Juan A. Garrido, Emilio Gómez Ramos, Patricia Planell, Marta Toral, Andrey García, Javier Moreno

 

/ 1 نظر / 4 بازدید
امین شهامی پور

سلام.دستتون درد نکنه. این پروژه از جمله پروژه هایی است که من علاقه ی زیادی به روند طراحیش دارم.مخصوصا سادگی در پروسه طراحی ذهن انسان رو جوری یاری می ده که وقتهایی آدم قفل می کنه خیلی ذهن گشا است.اگه اشتباه نکنم یه اپرا هم دقیقا با این روند طراحی ساخته شده بود.