يک بنا و چند راه حل

به نام خدا

 

ساختمان راديو بي بلور در تورنتو<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

اين بنا در طبقه زيرين مركز منيو لايف واقع شده است. بي بلوركه به عنوان انباري براي آينده طراحي شده است زيربنايي معادل 1580 متر مربع دارد و شامل 8 اتاق صدا و نمايش فيلم ويدئويي تلويزيوني، بخش خدمات تكنيكي واتاق هاي كار و انبارها مي شود.

قاعده كلي آكوستيك عملي ديوارهاي غير موازي  در پلان و برش ها به عنوان اصل طراحي استفاده شده است. ديوارها و سطوح  اريب و سقف هاي  شيب دار به خلق حالتي از تجربه هاي متغير، پرسپكتيوهاي مداوم و غافلگيري ها كمك مي كند و فركانس هاي بم را دور مي كند. فضاها تغيير مي يابند و روي هم قرار مي گيرند و عمق و غنا به تركيب مي افزايند و غافلگيري و حس كشف  بازديدكنندگان را فرامي خوانند.

حالتهاي موجود فرصت هاي طراحي متفاوتي عرضه مي كند. ديوارها و ستون هايي با بتن كم ارزش كه نامنظم و بد منظرهستند، سند بلاست و محكم شده اند. بزرگترين چالش كاركردن اطراف يك مجموعه رشته مانندي از لوله هاي موجود بنا، كانال هاي آب و مجراي فاضلاب بود. بعضي از آنها بدون پوشش باقي ماند و باقي آنها بر روي سقفي شبكه اي  در بالا نشست كه احساسي از بلندي و فضا به بخش زيرزميني  بدون پنجره  مي داد. در طول ساخت و ساز مجموعه انبار براي تجارت باز بود.

 

 

 

 

 

 

 

 

/ 0 نظر / 5 بازدید