معرفی نرم‌افزار مدل‌سازی DesignBuilder و ثبت نام دوره آموزشی در ایران

به نام خدا

توجه: مطالب این پست از سایت http://enef.co برداشت شده است.

نرم‌افزار DesignBuilderبرای مدل‌سازی ساختمان از جنبه‌های مختلف مثل فیزیک ساختمان (مصالح ساختمانی)، معماری ساختمان، سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی، سیستم روشنایی و غیره کاربرد داشته و قابلیت مدل‌سازی همه جنبه‌های ساختمان را دارد.  بجز مدل‌سازی بار گرمایشی و سرمایشی ساختمان، مصارف مختلف انرژی ساختمان از قبیل مصرف انرژی گرمایشی، سرمایشی، روشنایی، لوازم خانگی، آب گرم مصرفی و غیره را بصورت دینامیک مدل‌سازی می‌نماید. این نرم‌افزار همچنین قابلیت محاسبه میزان روشنایی روز و حتی مدل‌سازیCFD را دارد. نرم افزار مدلسازی دیزاین بیلدر با استفاده از فایل اقلیمی شهرهای مختلف ایران، محاسبات دریافت و اتلاف و مصرف انرژی را دقیقا بر اساس شرایط اقلیمی محل قرارگیری ساختمان انجام می‌دهد.

نقش موثر این نرم افزار زمانی روشن تر می‌گردد که در طی مراحل طراحی و مدلسازی ساختمان، با اعمال تغییرات کوچک و بزرگ در طراحی، تاثیرات این تغییرات در میزان مصرف و یا صرفه جویی انرژی ساختمان و یا هریک از فضاها مشخص می‌شود. موتور مدل‌سازی این نرم افزار، EnergyPlus است که توسط دپارتمان انرژی آمریکا ساخته شده و از دقیق ترین نرم افزارهای موجود می‌باشد. نرم افزار دیزاین بیلدر نه تنها از دقت زیادی در محاسبات برخوردار است، بلکه در مقایسه با دیگر نرم افزارهای مدل‌سازی موجود از قابلیت‌های زیادی برخوردار است. جدول زیر قابلیت‌های مدل‌سازی چند نرم افزار را با یکدیگر مقایسه می‌نماید و نشان می‌دهد که نرم افزار دیزاین بیلدر، نسبت به بسیاری دیگر از نرم افزارها از قابلیت‌های مدل‌سازی بسیار بیشتری برخوردار است.

 

دوره‌های آموزشیDesignBuilder  در ایران

از آنجا که این دوره‌های آموزشی از طرف شرکت دیزاین بیلدر در انگلیس و با مواد آموزشی این شرکت و توسط نماینده آن در ایران انجام می‌گردد، این دوره‌ها در ایران همانند دوره‌های سراسر دنیا و با همان کیفیت در کارگاه‌های سه روزه و در حالی برگزار می‌شود که استقبال از آن توسط دانشجویان و خصوصا دوره‌های تحصیلات تکمیلی و دکترا و اساتید دانشگاه‌ها بسیار مناسب بوده و سطح کیفی ارائه شده رضایت آنها را به همراه داشته است. مطالب ارائه شده در این دوره‌ها به گونه ای است که شرکت کنندگان بعد از سه روز توانایی مدل‌سازی کامل یک پروژه را دارا شده و می‌توانند تنظیمات لازم برای استخراح خروجی‌های لازم را انجام دهد. در طی یک سال گذشته شش دوره آموزشی برگزار شده که سه دوره در شهر تهران و دوره‌های دیگر به درخواست‌های مکرر متقاضیان در شهرهای تبریز، یزد و ایلام بوده است. شرکت متقاضیان از همه شهرهای ایران در دوره‌های شهر تهران و حتی شرکت دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در کشورهای دیگر و ادامه ارتباط آنها پس از اتمام دوره‌ها نشانه خوبی برای تضمین موثر بودن و به روز بودن این آموزش است.

 ثبت نام دوره آموزشی مدلسازی با DesignBuilder

 با توجه با ثبت نام قابل توجه در این دوره، اولویت شرکت در این سه روز با افرادی است که ثبت نام نهایی خود را زودتر انجام داده اند. بقیه افراد میبایستی در دوره ای که با چند روز اختلاف با این دوره برگزار میگردد، شرکت کنند.

 

دوره آموزشی نرم‌افزار DesignBuilder در ایران 

دوره جدید مدلسازی انرژی با این نرم‌افزار توسط  دکتر فرشاد نصراللهی، پست دکترای انرژی و معماری و مدرس دانشگاه فنی برلین و نماینده رسمی شرکت دیزاین بیلدر در ایران  برگزار می شود.                                                                                                                                                                                            

این کارگاه آموزشی در نیمه اول شهریورماه و در دو کارگاه آموزشی و عملی زیر برگزار می‌گردد:

1) دوره آموزشی: 9 و 10 شهریورماه 

2) کارگاه عملی پیشرفته 11 شهریورماه

 

ساعت برگزاری کارگاه: 9 صبح تا 5 بعداز ظهر

 

 هزینه شرکت در دوره:  150 هزار تومان در روز می باشد.

به گروه های 5 نفره 10% تخفیف تعلق می گیرد. 

 

ثبت نام اینترنتی کارگاه

 

  شرکت کنندگان در این دوره از شرکت اصلی DesignBuilder Ltd. مدرک شرکت در دوره دریافت می نمایند. 

 

شرکت کنندگان در این دوره یک ورژن دوماهه از نرم‌افزار با تمامی قابلیت‌ها دریافت می کنند.

 

افراد می‌توانند از دو تا سه روز در کلاس‌ها شرکت کنند.    

 

 

آدرس محل برگزاری دوره: تهران، دانشگاه علوم اقتصادی، خیابان سمیه، بین خیابان قرنی و خیابان ویلا پلاک 206 

 

برای مشاهده پوستر در ابعاد بزرگتر اینجا را کلیک کنید.

 

 

 

/ 0 نظر / 91 بازدید